Materiały do pobrania:

Pamiętajmy: To, co rodzice (dorośli) mówią między sobą jest ważniejsze od tego, co mówią dzieciom.

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°
Szanowni Państwo,
przekazuję informację Mazowieckiego Kuratora Oświaty dotyczące Mazowieckiego Informatora dla Rodziców i Opiekunów Dziecka z Niepełnosprawnością. Poniżej link do strony Kuratorium Oświaty w Warszawie, na której został zamieszczony plik do pobrania z wersją elektroniczną Informatora


BĄDŹMY RAZEM - kontrakt między rodzicami
i przedszkolem

Rodziców/opiekunów prawnych wszystkich dzieci uczęszczających do naszej placówki prosimy o wydrukowanie oraz wypełnienie kontraktu. Następnie dokument podpisany przez oboje rodziców/opiekunów prawnych prosimy oddać nauczycielowi z grupy swojego dziecka kontrakt (odnośnik otwiera się w nowym oknie)

Jak przygotować dziecko do pobytu w przedszkolu
sposoby przygotowania; pierwsze dni w przedszkolu; czego rodzice nie powinni robić i inne. "Jak przygotować dziecko do przedszkola" (odnośnik otwiera się w nowym oknie)

Adaptacja dzieci rozpoczynających edukację w przedszkolu
zadania przedszkola, proces adaptacji, propozycje dla rodziców i tym podobne. "Adaptacja" (odnośnik otwiera się w nowym oknie)

Wszystko zaczyna się od przedszkola
w tym: Dlaczego przedszkole jest szansą na lepszy start dziecka w szkole; jakie zmiany w edukacji przedszkolnej zakłada reforma; od kiedy posłać dziecko do przedszkola... "Zaczyna się od przedszkola" (odnośnik otwiera się w nowym oknie)

Początki w przedszkolu
dojrzałość emocjonalna, społeczna, srawność fizyczna, budowanie relacji dziecko - nauczyciel; niepokoje i in. "Początki w przedszkolu" (odnośnik otwiera się w nowym oknie)

Warto rozmawiać z dzieckiem
"Wszelkiego rodzaju zaburzenia dziecięce powstają na skutek faktu, że rodzice nie rozmawiają z nimi wystarczająco[...]" artykuł dr Andrzeja Ładyżyńskiego "Warto rozmawiać" (odnośnik otwiera się w nowym oknie)

Rozmowa
O konsekwencjach braku rozmów z dzieckiem, art. Dyrektor Przedszkola nr 349 Bożeny Mielnik "Rozmowa z dzieckiem" (odnośnik otwiera się w nowym oknie)

Pytania do pobrania
czyli zestaw pytań do rodziców dziecka przychodzącego do przedszkola "Zestaw pytań"  (odnośnik otwiera się w nowym oknie)

stat4u